Rowery dziecięce

Czym jest siatkówka?

Siatkówka, czyli inaczej mówiąc piłka siatkowa, jest znana każdemu z nas. Jeśli więc sami z niej korzystamy, dowiedzmy się, czym ona właściwie jest.

Piłka siatkowa to sport drużynowy, w którym biorą udział dwie drużyny. Składają się one z sześciu osób. W skład jednej grupy wchodzi rozgrywający, atakujący, dwóch przyjmujących, dwóch środkowych oraz libero. Na boisku za jednym razem może jednak przebywać wyłącznie sześć osób. To właśnie libero zmienia się podczas rozgrywek z osobą środkową, która stoi w linii obrony, podczas gdy dany zespół przejmuje zagrywkę. Jak w każdej dziedzinie, tak i w siatkówce wyróżniamy różne typy tego sportu. Może to być np. siatkówka halowa lub siatkówka w klasycznej, tradycyjnej odmianie, rozgrywana na specjalnych boiskach.

Siatkówka wciąż cieszy się w Polsce sporą popularnością. Od lat oglądamy rozgrywki piłki siatkowej w telewizji. Sami również możemy się nią zająć, niezależnie od swojej płci, wieku, a nawet i wzrostu. Taki sport skutecznie urozmaici nasze życie.

——————————
źródło: www.bonusiki.pl

Podobne wpisy:

Czym jest siatkówka?
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)
Previous article
Sport dla pięknej sylwetki
Next article
Historia siatkówki
About the author
related articles
Tagi: kubota l3200 cena, wałki pa66, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, endoskop laryngologiczny sinutronic, glutamina katowice, żwir siany ostrów, bcaa katowice sklep, Fotoodmładzanie żary, Usuwanie owłosienia żary, kawitacja kielce, certyfikat flange fitter